Nepal Yoga Yolculuğu

22 Şubat 2019 / 1.Gün : Kathmandu'ya varış

● Havalimanına varış ve lokal yetkili ile buluşma, sonrasında otele transfer. 
● Otel yolunda iken, tur hakkında genel bilgilendirme.
● Otele varış ve check-in
● Boudhanath ve Sowaybhunath turu
● Sonrasında otelde dinlenme
● Geceleme otelde

Boudhanath : Nepal'de yapılan en eski ve büyük Budist anıtlarından biri, ayrıca Kathmandu'daki en kutsal yerleşim yerlerinden biri. Boudhanath yaklaşık 36 metrelik etkileyici bir yapıdır. Stupa devasa üç seviyeli mandala tarzında durur. Platformlar, renkli özel aile evleri ile çevrilidir. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan bu site, Budistler için Mekke'ye benziyor ve her yıl Himalaya bölgesinden onbinlerce hacı, stupayı ziyaret ediyor.

Swayambhunath Stupa, Katmandu vadisindeki tüm kutsal türbelerin en eski ve gizemlisidir. Yüksek kubbesi ve parlayan tepe kısmı, çok uzak kilometrelerden ve vadinin her tarafından görülebilir. Bir taş yazıt üzerinde bulunan tarihsel kayıtlar, stupanın, MS 5. yüzyıla kadar önemli bir Budist hac yeri olduğunu kanıtlamaktadır. Swayambhunath stupa, "Maymun Tapınağı" olarak da anılır; çünkü hacılar ve rahipler ayrıldıktan sonra gece tapınağa gelen yüzlerce maymun vardır.

23 Şubat 2019 / 2.Gün : Kathmandu Gezisi
Kahvaltıdan sonra Katmandu Durbar Meydanı, Pasupatinath ve Patan Şehrini geziyoruz. 

Kathmandu Durbar Meydanı / Kathmandu Şehri : Katmandu, Nepal'in geleneksel kültür ve sanat merkezidir. Bir dinlenme, rahatlama ve tarihi ve artistik tapınaklar, anıtlar ve dağ manzaralarının kolayca gezilebileceği bir yerdir. --- Katmandu Durbar Meydanında, eski zamanlarda kenti yöneten Malla ve Şah krallarının saraylarını vardır. Bu sarayların yanı sıra, bu meydan 3. Yüzyıl Lichchhavi döneminde inşa edilen mahkeme ve tapınakların buluduğu avluları çevreler. 

Pashupatinath Tapınağı : Pashupatinath Tapınağı, Nepal'in başkenti Katmandu'nun doğusundaki Bagmati Nehri'nin kıyısında yer alan, Dünya'daki Shiva'nın en önemli Hindu tapınaklarından biridir.

Patan Şehri : Bu antik şehir Patan, beş bronz geçitli, koruyucu tanrıları ve harika oymalarıyla Budist anıtlar ve Hindu Tapınaklarıyla doludur. Zanaatkârları ve metal işçileriyle ünlüdür ve sanatçılar şehri olarak bilinir. Gezi turu sırasında seçkin oymalarıyla dikkat çeken eski saraylar, ve eskilerden kalma tapınaklarla dolu Eski Durbar Meydanı'nı ziyaret edeceksiniz. Taştan yapılan Krishna Mandir'i, Hirnaya Varna Mahavihar, Khumbeswor Tapınak ziyareti. Patan gezisi sırasınd Singing bowls gösterisi, geceleme otelde.


24 Şubat 2019 / 3. Gün : Chitwan'a uçuş (yaklaşık 20 dk lık uçuş)
Kahvaltıdan sonra Bharatpur uçuşuna bağlanmak için Yurtiçi havaalanına gidiyoruz. Vardıktan sonra araç ile 2 saatte tesise ulaşacağız. Tesise ulaştıktan sonra öğle yemeği. Orman aktiviteleri. Dağları arkada bırakıp ovalara doğru gittiğinize, Chitwan Ulusal Parkı Nepal'in güneyinde kalır. Yola istediğiniz kadar durabiliriz, bacaklarınızı esnetebilir, çocuklar ile etrafta koşturabilir, fotoğraf çekebilir veya bir bardak chai için durabiliriz. Vardığımızda ise, hamak ve şezlonglar, konforlu odalar ve çevredeki alçak alanların güzel manzaraları ile noktalı büyük tropikal bir bahçeye sahip geleneksel Tharu tasarımında muhteşem bir orman evi otelimize otele check-in yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelde olacak.


25 Şubat 2019 / 4. Gün : Chitwan
Tüm gün orman aktiviteleri. Filler ile safari, Jeep safari, Kasaba turu, Kuş izleme ve Tharu dansı vb.Yürüyüş ile bir Tharu kasabasını ziyaret edebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


26 Şubat 2019 / 5. Gün : Chitwan-Pokhara (Yaklaşık 20 dk lık uçuş)
Otelde kahvaltı. Sonrasında Pokhara uçuşu için araç ile Bharatpur Havalimanına gidiş. Pokhara'ya vardığımızda otelde check-in.

Pokhora, 827m rakımda, Katmandu vadisinin 200 km batısındadır. Katmandu şehri maceranın merkezi olarak bilinir. Nepal'in en popüler turistik yerlerinden biridir, sakin atmosferi ve çevredeki kırsal alanın güzelliği ile dikkat çekmektedir. Annapurna Circuit'e giden yürüyüşçüler için de merkez üs gibidir. Bu büyüleyici şehrin bir sürü güzel gölü vardır ve Himalaya zirvelerinin muhteşem panoramik manzarasını sunar. Göllerin sakinliği ve Himalayaların ardında yükselen ihtişam, huzur ve büyü ortamını yaratır. Akşamları, Phewa Gölü kenarında bir yürüyüş veya bir saatlik tekne gezintisinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Akşam : Phewa Gölü'nde Bir Saat Tekne Gezisi. Göl tarafında ilgi çekici bir yürüyüş turu. Otelde geceleme.

27 Şubat 2019 / 6. Gün : Sabah araç ile 1 saatlik yolculuk. Sonrasında Sarangkot'tan Annapurna Himalaya aralığında gün doğumunun keyfini çıkarabileceğiniz 45 dk ila 1 saat arası süren yürüyüş. Sonrasında otele dönüş ve kahvaltı. Bir kaç saat dinlendikten sonra, Devi's fall ‘u görmek için yarım gün Pokhara'ya gidiş. Yerel olarak Patale Chhango (Cehennem Düşüşü) olarak bilinen Devi'nin düşüşü (Devin veya David'in adıyla da bilinir), Tansen'e giden karayolu üzerinde, Pokhara havaalanının yaklaşık 2 km güneybatısındaki harika bir şelaledir. Modern bir efsane, David adlı bir yabancının Pardi Khola (nehir) ‘da yüzerken baraj kapaklarının açıldığını ve onu yeraltına doğru sürüklendiğini sonrasında da bir daha görülmediğini söyler. 

Seti River Gorge : Seti tarafından oyulmuş olan Riverand, Pokhara'nın doğal harikalarından biridir. Bagar'daki KI Singh Köprüsü. Sonra Bindabasini tapınağı gezi turu. Pagoda tarzında inşa edilen hindu tabanlı din tapınağıdır ve bina beyaz renktedir. Ayrıca Pokhara'nın en popüler tapınağı ve dini yeri olarak kabul edilir. Ayrıca şehrin muhteşem manzarasının ve tapınağın dağ manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Tapınak, Shakti veya Kali olarak bilinen Tanrıça Durga'ya ve birçok tezahürüne adanmıştır. Birçok hindu halkı ibadet, evlilik töreni, bratabandha için bu tapınağa gelir. Bu tapınak ayrıca turistik cazibe merkezi olarak bilinen yerde ziyaretçiler için de görülmesi gereken bir yer haline gelmiştir. Tapınağın etrafında, insanlara oldukça kutsal bir ortam ve ruhsal his veren büyük bir ağaç vardır. Tapınak ziyareti sonrası alışveriş ve gezme için serbest zaman.
Otelde geceleme.


28 Şubat 2019 / 7. Gün : Pokhara- Bhirahawa, daha sonrasında araç ile Lumbini'ye 2 saatlik yolculuk. (yaklaşık 20 dk.lık uçuş)
Pokhara otelde kahvaltıdan sonra, Bhirahawa uçuşuna bağlanmak için Pokhara havaalanına transfer. Havaalanına vardıktan sonra Lumbini'ye yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk yapıyoruz. Lumbini'ye varış. Otele giriş. Daha sonra Lumbini Bahçesi'ni ziyaret ediyoruz.

Lumbini : Lord Buddha, MÖ 249 yılında Mauryan İmparatoru Asoka tarafından dikilen dikmenin üzerindeki yazıt ile ifade edildiği gibi, güney Nepal'in Terai ovalarında bulunan Lumbini'nin kutsal alanında M.Ö. 623'te doğmuştur. Lumbini, dünyanın en büyük dinlerinden birinin en kutsal yerlerinden biridir ve kalıntıları, M.Ö. 3. yüzyıldan itibaren Budist hac merkezlerinin doğası hakkında önemli kanıtlar içerir.

1 Mart 2019 / 8. Gün : Lumbini - Bhirahawa havaalanına yaklaşık 2 saatlik yolculuk, sonra Katmandu'ya 45 dakikalık uçuş
Lumbini Hotel'de kahvaltı. Katmandu uçağına gitmek için Bhirahawa havaalanına 2 saat süren transfer. Katmandu'da otele varış.
Akşam : Bhadgoun olarak bilinen Bhaktapur turu.
Bhaktapur: Bu şehir Katmandu'dan 15 km uzaktaki farklı tanrılara ve tanrıçalara adanmış heykel, ağaç oymacılığı ve muazzam pagoda tapınaklarının örnekleri ile bir ortaçağ sanatı ve mimarisi müzesi olarak da biliniyor. Tuğla ve ahşap elli beş pencere sarayın etrafında gruplandırılmış pagoda ve shikhara tarzı tapınakların bir birleşimidir. Nepal antik sanatlarına dikkat çeken meydan, vadinin en büyüleyici mimari gösterilerinden biridir. Taş anıtların tepesinde bulunan kralların altın efsaneleri, kutsal alanlarından bakan koruyucu tanrılar, her yerdeki ahşap oymalar, lentolar, dikmeler, timpanlar, geçitler ve pencereler, iyi düzenlenmiş bir senfoni gibidir. Çömlekçilik ve dokuma, başlıca geleneksel endüstrileridir.
Turdan sonra bireysel aktiviteler için serbest zaman. Geceleme otelde.

2 Mayıs 2019 / 9.Gün : Dönüş
Otelde kahvaltı. Kalkış saatine kadar serbest zaman. Ardından, uluslararası havalimanına transfer.

FİYATA DAHİL OLANLAR
MAP bazında otelde Katmandu'da 3 Gece Konaklama (Sadece kahvaltı ve akşam yemeği)
2 Gecelik Chitwan at Resort'ta JP planı ile tüm orman aktiviteleri, Ulusal Park ücretleri 2 gecelik programa göre (Kahvaltı / Öğle Yemeği / Akşam Yemeği).
Pokhara'da MAP esasına göre 2 Gece Konaklama (Sadece Kahvaltı ve Akşam Yemeği).
Lumbini'de MAP esasına göre 1 Gece Konaklama (Sadece Kahvaltı ve Akşam Yemeği)
Katmandu'da havalimanı transferleri, klimalı özel araçlarla.
Özel AC Araç ile yukarıdaki güzergahlara göre tüm gezi.
Tur programı boyunca, İngilizce konuşan rehber
Gezi sırasında ziyaret yerlerinde giriş ücretleri.
Gerekli yurtiçi havaalanı transferleri ile Katmandu / Bharatpur (Chitwan) ve Bharatpur / Pokhara ve Pokhara / Bhirahawa (Lumbini) bölgeleri için uçuş ücreti.
Pokhara turu sırasında Fewa Gölü'nde Bir Saat Tekne Gezisi.
Mevcut tüm geçerli devlet vergileri.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
Nepal'e Giriş için Vize Ücreti
Uluslararası uçuş ve kalkış vergileri.
Her gün Katmandu / Pokhara ve Lumbini'de öğle yemeği.
Kişisel sigorta
Uçuş iptal veya gecikme nedeniyle ekstra maliyet, Yol tarafında kayma / Nehir akışı, Siyasi sorun, herhangi bir felaket, yol tıkanıklığı.
Bahşişler, kişilerin diğer giderleri
Tura dahil olmayan hizmetler

Fotoğraf Galerisi

  İletişim

  Size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
  Her türlü sorunuz için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Bakırköy Merkez Stüdyo Bakırköy Merkez Stüdyo

  T: 0530 783 83 90 Ebuziya Cad.Taşevler Sokak No:2

  HARİTADA GÖSTER
  Bakırköy Zeytinlik Stüdyo Bakırköy Zeytinlik Stüdyo

  T: 0530 783 83 90 Fazılpaşa İzci sok. Hülya Apt. 1

  HARİTADA GÖSTER
  Hediye Yoga