HATHA YOGA

Hatha Yoga, bir duruş üzerinde birkaç dakika boyunca odaklanılır ve duruş detaylı olarak incelenir. Bazen sandalye, blok, duvar ve ip gibi yardımcı malzemeler kullanılarak bedenin her bölgesinin hizalanmasına dikkat edilir.

Hatha Yoga Nedir?

Hatha Yoga Hindistan'da yasamis ve Hatha Yoga pradipika'yi yazmis olan Swatmarama tarafindan olusturulmus bir sistemdir.

Kendi tanimiyla ‘hatha yoga meditasyon icin bedeni ve zihni aritma surecidir'. Hatha sozcugu guclu anlamina gelmektedir. Hatha Yoga, asanalar veya duruşlar olarak bilinen fiziksel egzersizler ve nefes ile birlikte cildinizi, kaslarınızı ve kemiklerinizi hizalamak için tasarlanmış diziler sistemidir. Duruşlar aynı zamanda vücudun birçok kanalını, özellikle ana kanalı, omurgayi açmak için tasarlanmistir.

Böylece enerji özgürce akabilir. Kendini dönüştürme için güçlü bir araçtır. Bedenin ve zihnin butun gucu elde edilir. Uygulamada derinlestikce bu potansiyel daha da kendini tatmin eder. Ancak ilk andan itibaren rahatlama, sakinlesme, harekette ozgurluk, dengede artis, konsantre olabilme, ayik olabilme, kendine guven, odaklanma ve tatmin hissedilir.

Hatha ayni zamanda, gunes (ha) ve ay (tha) anlamlarina gelir. "Ha" yang, eril olani, "tha" ise yin, disil olani temsil eder. Bu, hepimiz içinde eril yönlerin (meydan okumak, hayir deme gucu, hareket) ve disil yonlerin (teslimiyet, evet deme gucu, var olanla kalabilme) dengelenmesini ifade eder. Denge kurma ve karşıtları birleştirme yoludur. Butunluk, farkli taraflarimizin bir araya gelmesidir. Güç ve esneklik, hareket ve nefes, zihin ve beden dengesi gelişirken aynı zamanda, her bir poz için çaba ve teslimiyetlerimizi dengelemeyi öğreniriz. Hatha Yoga 20. yuzyilda dunya saglik orgutu tarafindan saglik basligi altinda kabul gormustur.

Fotoğraf Galerisi

Ön kayıt formumuzu doldurun, detaylar için sizinle iletişime geçelim.

İletişim

Size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Her türlü sorunuz için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Bakırköy Merkez Stüdyo Bakırköy Merkez Stüdyo

T: 0530 783 83 90 Ebuziya Cad.Taşevler Sokak No:2

HARİTADA GÖSTER
Bakırköy Zeytinlik Stüdyo Bakırköy Zeytinlik Stüdyo

T: 0530 783 83 90 Fazılpaşa İzci sok. Hülya Apt. 1

HARİTADA GÖSTER
Bahçeşehir Stüdyo Bahçeşehir Stüdyo

T: 0530 283 23 43 Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Atatürk Blv. Gelincik Sk. Çağdaş Özaydınlar Sitesi C1 Girişi 2C

HARİTADA GÖSTER
Bostancı Stüdyo Bostancı Stüdyo

T: 0535 723 18 38 Prof. Ali Nihat Tarlan Caddesi Arel Apartmanı No:57 57/A

HARİTADA GÖSTER
Hediye Yoga