BLOG

KARMA YOGA DENEYİMİ:  'Toğrağa adanış ve sürdürülebilir yaşam' KARMA YOGA DENEYİMİ: 'Toğrağa adanış ve sürdürülebilir yaşam'

Öncelikle söylemeliyim ki başlığa aldanmayın. Bu pek süslü bir başarı hikayesi değil. Belki karma yogini olmaya karar veren -bunun baştan zor olduğunu da bilen- fakat yalnızca karma yoganın ne anlama geldiğini birazcık anlayan birinin adanma hikayesi.

DEVAMINI OKU
Hikmet Gürbüz ile Uzmanlık Programı sonrası: 'Yoga Yolum...' Hikmet Gürbüz ile Uzmanlık Programı sonrası: 'Yoga Yolum...'

200 saatlik, yani tamı tamına 9 haftalık Yoga Uzmanlık Programı'nın sonuna gelirken, duygularım öyle karmaşık ki… Hiç cumartesi - pazar demeden, sabah 08:00 -akşam 19:00! demeden 9 koca hafta sonunda başımı çatısının altına soktuğum Maya Yoga artık benim bir evim, bir ailem. Merak edenler için "Bu eğitimde neler öğrendim?" ayrıca bir yazı konusu ama ilk gün öğrenip aklımın, zihnimin en derinlerine kazıdığım, beni Maya Yoga'ya neyin getirdiğini anlamamı sağlayan bir bilgi var ve yazma serüvenime de onunla başlamak istiyorum.

DEVAMINI OKU
Yoga Nedir ve ne değildir? Yoga Nedir ve ne değildir?

Etimolojik açıda kalıp, yuj köküne biraz daha derinden bakalım. Birlikte bağlamak, sıkı sıkıya tutmak, boyundurluk altına almak deyimleriyle ifade edilen şeyin amacı ruhu bütün kılmak, dünyevi bilincin ayırt edici özelliği olan otomatizm ve dikkat dağınıklığını yok etmektir.

DEVAMINI OKU
Kitap önerisi: Kurtlarla Koşan Kadınlar Kitap önerisi: Kurtlarla Koşan Kadınlar

Kitap bu noktada uzaklaşmış olduğumuz kendi sezgilerimizi yeniden keşfetmemiz, ve bu aşamadan sonra içimizdeki yaratıcılığı ve gücü bulmamız için bizi mit ve öyküler ile destekliyor. Her biri bizi spiritüel bir yolculuğa çıkarıyor.

DEVAMINI OKU
Asana Pratiğinizi Ezbere Yapmayın Asana Pratiğinizi Ezbere Yapmayın

Yoga, hayatımıza pozitif değişiklikler getirmenin bir yoludur. Pozitif değişiklikler, geçmiş alışkanlıklara karşı çıkmayı gerektirir fakat, bir süre sonra asanalar da birer alışkanlık haline gelebilir. Eğer bisiklete biner gibi asana çalışırsak, onun dönüştürücü potansiyelinin büyük bir kısmını kaybederiz.

DEVAMINI OKU
YUP için söylenenler YUP için söylenenler

33 yıllık hayatımda kendim için yaptığım en anlamlı, doğru (Satya) eylemimin sonuna geldim... Dolu dolu geçen 9+(1) hafta ?!

DEVAMINI OKU
Yogi Tea Yogi Tea

Çay dünyada ilk defa Çin ve Hindistan’da yetiştirilmeye başlanmıştır. Anavatanı Assam (Hindistan’ın Çin’e bakan iç tarafları) dır. Çay bitkisinin M.Ö 2700 yıllarında Assam’dan Çin’e taşındığı ve orada da kültürü yapılmaya başlandığı biliniyor.

DEVAMINI OKU
Maya Film Gösterimlerinde ilk film : Kung Fu Panda Maya Film Gösterimlerinde ilk film : Kung Fu Panda

Maya Yoga Stüdyolarındaki “Maya Film Gösterimleri” stüdyoların en genç karma yogisi Maya Sezgin’e ait. İlk gösterim için seçtiği animasyon filmiyle de hem yaşıtlarını hem de yetişkinleri hedef alan Maya, animasyon filmi ile görsel olarak çocukların ilgisini çekerken yetişkinlere de inanılmaz mesajlar veriyor.

DEVAMINI OKU
Trauma Sensitive Yoga / Travmaya Duyarlı Yoga Metodu Trauma Sensitive Yoga / Travmaya Duyarlı Yoga Metodu

"...Deneyimledikleri olayın detaylarını, hatta tamamını beyin unutabilir ancak beden, his ve duygusunu unutmaz. Eğer bu kişiler travmaya duyarlı yoga metodunu uygularsa zamanla bedenlerini bugüne taşıyabilir.”

DEVAMINI OKU
Frambuazlı raw-vegan tart: Gustaberry Frambuazlı raw-vegan tart: Gustaberry

Bu tarifi geçtiğimiz yaz gönüllü olarak çalışmaya gittiğim bir çiftlikte öğrenmiştim. Şimdi de sizinle paylaşıyorum; bu sağlıklı tatlıyı yerken hiç vicdan azabı çekmeyeceksiniz;)

DEVAMINI OKU
Yogayla Tanışma Hikayem Yogayla Tanışma Hikayem

Herkesin bir hikayesi var değil mi? Benim de bir hikayem var her görünenin ardındaki görünmeyen gibi, benimle kuşatılmış ve tam da bu yüzden ancak ben dil perdesini aralarsam görülebilecek bir hikaye...

DEVAMINI OKU
Bel Fıtığı için Grup Yoga Dersleri Bel Fıtığı için Grup Yoga Dersleri

Eğitmenimiz Burcu Güleç'in de aynı sebeple Yoga'ya başladığı bel fıtığı problemi için şimdi bir sınıfı var. Yoga duruşlarının bel fıtığı rahatsızlığı için uyarlanmış programıyla güçlenmek isterseniz sizi de stüdyolarımıza bekliyoruz.

DEVAMINI OKU
Toplam 19 sonuç bulundu

Önkayıt formumuzu doldurun, detaylar için sizinle iletişime geçelim.

İletişim

Size en yakın şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Her türlü sorunuz için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Bakırköy Merkez Stüdyo Bakırköy Merkez Stüdyo

T: 0530 783 83 90 Ebuziya Cad.Taşevler Sokak No:2

HARİTADA GÖSTER
Bakırköy Zeytinlik Stüdyo Bakırköy Zeytinlik Stüdyo

T: 0530 783 83 90 Fazılpaşa İzci sok. Hülya Apt. 1

HARİTADA GÖSTER
Bahçeşehir Stüdyo Bahçeşehir Stüdyo

T: 0530 283 23 43 Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Atatürk Blv. Gelincik Sk. Çağdaş Özaydınlar Sitesi C1 Girişi 2C

HARİTADA GÖSTER
Bostancı Stüdyo Bostancı Stüdyo

T: 0535 723 18 38 Prof. Ali Nihat Tarlan Caddesi Arel Apartmanı No:57/A, Bostancı / Kadıköy - İstanbul

HARİTADA GÖSTER
Akbatı AVM Stüdyo Akbatı AVM Stüdyo

T: 0530 856 66 43 Akbatı AVM, Koza Mahallesi, 1655. Sokak Esenkent Mevkii No:6, 34538 Esenyurt/İstanbul

HARİTADA GÖSTER
Hediye Yoga